Formula 1 satıldı!

Ecclestone artık patron değil.

Formula 1 satıldı! Formula1

Bir süredir sorulan Formula 1’in yeni sahibinin kim olacağı soruları yanıt buldu. ABD’li medya devi Liberty Media’nın, Formula 1’i 4.4 milyar dolar karşılığında satın alacağı öğrenildi.

CEO Bernie Ecclestone

21st Century Fox'un Başkan Yardımcısı Chase Carey şirketin yeni Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütürken, Bernie Ecclestone ise CEO olarak devam edecek. Şirket ilk etapta F1’in azınlık hissesini alırken, ilerleyen süreçte ise tamamına sahip olacak. Satışın toplam maliyetinin sekiz milyar dolar olacağı bildirilirken, bunun 4.1 milyar dolarının geçmiş borçları karşılayacağı öğrenildi.

Maffei : Çok heyecanlıyız

Spor tarihinin gördüğü en büyük anlaşmalardan birine imza atan Liberty Media’nın CEO’su Greg Maffei,yaptığı açıklamada; "Formula 1'in bir parçası olmaktan dolayı çok heyecanlıyız” ifadelerini kullandı.

Ecclestone: Onlarla çalışmak için sabırsızlanıyorum

85 yaşındaki patron ise yaptığı açıklamada; “Liberty Media ve Chase Carey’e Formula 1’e hoş geldiniz demek istiyorum onlarla çalışmak için sabırsızlanıyorum” dedi.

 

 

Hasan Rencber

Hasan Rencber / Editör

Tüm Yazıları

Hasan Rençber, Turkf1.com'un gönüllü olarak çalışan editörlerin biridir.  Motorsporları geçmişinde, TOSFED ve TMF lisanslı bir gözetmen/hakem olarak birçok ulusal yarış ve WRC tecrübesi olan  Rençber, medya sektöründeki muhabirlik ve editörlük deneyimlerinin ardından, şu an bir üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır.