Aston Martin Rapide S güçlü ve 4 kapılı!

Göz kamaştıran yeni Aston Martin Rapide 5, arttırılan performansıyla birlikte daha fazla lüks ve daha fazla güç için tasarlandı. Bugüne kadar üretilen en güçlü dört kapılı Aston Martin olan Rapide 5'in lüksünü yaşamak, ülkemizde de mümkün olacak.

Aston Martin Rapide S güçlü ve 4 kapılı! Oto-Haber

Motor Performansına Genel Bakış

Kaputunun altında yeni nesil AM 11 6,0 litre V12 motor bulunan RApid 5, bir önceki nesil motora kıyasla %12'lik artışla 6.750 devirde 558 beygir güç üretiyor. Motorun torku ise 5000 devirde 620 NM'ye yükseldi. Daha düşük devirlerde ise tölanti ve 4.000 devir arasında 40NM, 2.500 devirse ise 50NM artış sağlandı. Artan güç ve tork sonucunda dört kapılı bir spor otomobile yakışan daha yumuşak bir performans elde edildi.

Arttırılan performansla birlikte yeni Rapide 5, 0-100km'ye hızlanmasını sadece 4.9 saniyede tamamlarken, 305 km maksimum hıza ulaşıyor. 

Yenilenen ön tasarımı ve daha keskin bagaj kıvrımı ile birleştirilen yeni Rapide S'in aero dinamik ve görsel yenilikleri ile birlikte sportif yapııs da güçlendirildi. Başarılı tasarımı ile yeni Rapide S, çok daha keskin bir sürüş sunarken sürücü tepkilerine çok daha hızlı yanıt veriyor.

Rapide modeline göre 19mm alçaltılan motor pozisyonu sayesinde ağırlık merkezi yere daha yakın hale getirilen Rapide S, yüksek hızlanmalarda yere daha sağlam basıyor.

Aston Martin mühendisleri tarafından, Dinamik Denge Kontrolünde (DSC) yapılan iyileştirmelerle olumsuz yol koşullarında daha güvenli bir sürüş sunuyor.

Yeni RApide S lüks veya spor odaklı seçeneklerle, alıcının otomobillerini tarzlarını yansıtmasına yardımcı oluyor. Otomobilin içinde derin ve zengin bir parlaklık katan yeni piano siyah iç döşeme, kapı tutacaklarından, aktarma tüneline kadar en ince detayları bile lüksü yansıtıyor.

TurkF1.com

Tolga Kocaman

Tolga Kocaman / Editör

Tüm Yazıları

Tolga Kocaman sitemizin en yetenekli editörlerinden biridir. Kendisi otomobil tutkunu olduğundan siteye bu konularda en güncel haberleri girmektedir ayrıca IT mezunudur.