Efsanevi MX-5 Türkiye’de

Mazda’nın efsanevi otomobili MX-5 Türkiye’de satışa sunuldu.

Efsanevi MX-5 Türkiye’de Oto-Haber

Mazda MX-5, Dünya’da Yılın Otomobili ve Dünya’da Yılın Tasarımı ödüllerine aynı anda layık görülmüş tek marka ünvanı almasının ardından Fethiye’de Türkiye lansmanını gerçekleştirdi.

1.5 litre SKYACTIV-G ve 2.0 litre SKYACTIV-G manüel şanzıman seçenekleriyle sunulan otomobil kullanıcılarına roadster sürüş keyfi yaşatmaktadır. Ayrıca Türkiye’de de büyük ilgi gören otomobil 1 milyon üretime ulaştı.

Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul açıklamalarında, Mazda MX-5’in 29 Nisan 2016 tarihinden itibaren Türkiye’deki Mazda showroomlarında yerini alacağını belirtti.Ayrıca Türkiye’de 35 tane ön siparişin olmasının yanında hedeflerinin 80 adet satış yapmak olduğunu da söyledi.

Nisan ayının son günlerinde satışa başlayacak olan MX-5’in Türkiye’deki fiyatının 102.000 TL olacağı açıklandı.

Yeni nesil MX-5, Mazda’nın dördüncü nesli oluyor ve kandinden önceki 3 nesilden daha agresif bir dizayna sahip.

SKYACTIV-G teknolojili motora sahip olan MX-5 sahiplerine modern bir güvenlik sunuluyor. Ayrıca hafif sadelik ve saf sürüş keyfi sunan MX-5, üçüncü nesil modelinden 100 kg daha hafif olarak karşımıza çıkıyor.

 

TurkF1.com

Emre Şara

Emre Şara / Arşiv

Tüm Yazıları

Sitenin bir diğer kurucusu olan Emre Şara Yayın kordinatörü ve sistem uzmanı olarak çalışmaktadır. Kendisi Formula 1 WRC ve otomobil tutkunu olduğu için bu konularda siteye haber girişide yapmaktadır. Bugüne kadar internet medyası ve bilişim sektörlerinde çalışmış olan Emre Şara aynı zamanda Yazılım Mühendisidir.