Grosjean iyi bir yarış olacağı konusunda umutlu

Haas’ın Fransız pilotu Romain Grosjean Amerika Gp’si ile birlikte kariyerindeki 100. yarışına çıkmış olacak.

Grosjean iyi bir yarış olacağı konusunda umutlu Formula1

Japonya Gp’si sıralama turlarında iki araçla birden Q3’e kalmayı başaran Haas takımından Grosjean, yarışta iyi bir tempo tutturamamış ve damalı bayrağı 11.sırada geçmişti. Bu ayrıca Haas takımının Avusturya Gp’sinden bu yana gelen beşinci 11.sıra finişi olmuştu.

100.yarışı öncesi açıklamalarda bulunan Fransız pilot daha önünde çok uzun yıllar olduğunu ve aklında emeklilik ile ilgili hiçbir şey olmadığını söyledi.

“Formula 1’e ilk başladığımda yarış yarış gidiyordum. Şimdi ise 100.yarışıma çıkacağım. 10 podyuma ve birkaç güzel anıya sahibim.

“Güzel olan şey ise ne zaman bırakacağımı bilmiyorum. Hala yapacak çok işim var ve bu sporda olmaktan çok eğleniyorum. En büyük amacım yarış kazanmak.”

Austin’deki yarış ayrıca Haas takımının da evindeki ilk yarışı olacak.

“Çok güzel bir atmosfer olacağından eminim. Sabırsızlıkla bekliyorum.

“Amerika çok büyük bir ülke ve burada birçok destekçimizin olmasını umuyorum. Onların önünde sürmek çok gurur verici olacaktır. Umarım iyi bir sonuç alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.