Grosjean tekrar puan aldığı için mutlu

Amerika Gp’sinde evindeki ilk yarışa çıkan Haas takımında Romain Grosjean aldığı puanın kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Grosjean tekrar puan aldığı için mutlu Formula1

Son olarak Avusturya Gp’sindeki 7’likle puan alan Fransız pilot, sonrasında çıktığı yarışlarda ilk 10’a girememişti. Kendi evindeki ilk yarışta puan almanın özel olduğunu belirten Grosjean şöyle konuştu.

“Bugün işler açıkçası istediğimiz gibi gitti. Her şeyi kontrol altında tutmayı başardım ve bu da bize puan kazandırdı.

“Yarışa agresif bir stratejiyle başlamanın bize yardım edebileceğini biliyorduk. Bundan dolayı çok mutluyuz. Zorlu rakiplere rağmen gücümüzü göstermeyi başardık.

“Önümüzdeki birkaç araç yarış dışı kaldığı için şanslıyız. Bu fırsatları iyi değerlendirip son puanı almak güzeldi. Kendi taraftarlarımız önünde bu puana ihtiyacımız vardı. Bütün hafta sonu boyunca bize büyük bir ilgi ve destek gösterdiler. Hepsine teşekkür ederim.

“Son puanımızın üstünden çok uzun zaman geçmişti. Umarım kalan yarışlarda yine puan alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.