Grosjean: Herhangi bir beklentiye girmemeyi tercih ediyorum

Meksika Gp’sinde geçen seneki yarışı 10.sırada tamamlayan Romain Grosjean, bu sene daha iyi bir yarış geçirmek istediğini söylerken, herhangi bir beklentiye girmediğini de ekledi.

Grosjean: Herhangi bir beklentiye girmemeyi tercih ediyorum Formula1

2015’teki yarışta daha iyi bir sonuç alabileceğini ve bu yüzden hayal kırıklığı yaşadığını ifade eden Fransız pilot, bu sene neler olacağını görmek için sabırsızlandığını belirtti.

“Yarışta muhteşem bir atmosfer oluyor. Özellikle stadyum bölgesindeki atmosfer gerçekten çok etkileyici. Tarafların coşkusu sizi içine alıyor ve kendinizi çok özel hissediyorsunuz.

“Geçen seneki yarıştan çok memnun değildim. O araçtaki performansla çok daha iyi bir sonuç alabilirdik. Frenlerde sorun yaşamıştım ve bu da bize önemli sıralara mal oldu.

“Her gittiğimiz yarışa yeni bir macera olarak bakıyoruz. Çok güçlü olduğunuz bir yarışın hemen ardından işler tersine dönebiliyor.

“Bu yüzden herhangi bir beklentiye girmemek gerektiğini düşünüyorum. Meksika uzun düzlüklere sahip bir pist, bu da bizim avantajımız olabilir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.