Magnussen: Interlagos gerçek pilotların pisti

Kevin Magnussen Interlagos pistinin çok zorlu olduğunu ve burada başarılı olmak için bütün yeteneklerini piste yansıtması gerektiğini ifade etti.

Magnussen: Interlagos gerçek pilotların pisti Formula1

Henüz 2017 için koltuğu garanti olmayan Danimarkalı pilot, aklında sadece kalan 2 yarışta başarılı olmak olduğunu ve diğer konuları çok kafasına takmadığını belirtti.

“Brezilya Gp’leri her zaman muhteşem geçer. Küçükken seyrettiğim, sevdiğim herkes burada önemli işler yaptı. Bu yüzden Interlagos benim için de büyük bir anlam ifade ediyor.

“Eskiden burada sezonun son yarışları yapılırdı, bunun değişmesine üzüldüğümü söylemeliyim, ama yine de burada olmak harika bir duygu.

Pist genel olarak kısa. Daha çok karting pistlerini andırıyor. Hızlı ve ard arda gelen güzel virajları var. Burada sürüş yapmak kesinlikle çok eğlenceli.

“Burası Austin’le birlikte saat yönünün tersine dönülen pistlerden bir tanesi. Bir çok geçiş imkanı var. Tam olarak ifade etmek gerekirse Interlagos gerçek pilotların pistidir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.