Massa: En zorlu takım arkadaşlarım Schumacher ve Alonso’ydu

Kariyerindeki son Brezilya Gp’sine çıkacak olan Felipe Massa, 2002 başladığı F1 kariyerindeki en gülü takım arkadaşlarının Schumacher ve Alonso olduğunu açıkladı.

Massa: En zorlu takım arkadaşlarım Schumacher ve Alonso’ydu Formula1

2006 senesinde Sauber’den ayrılıp Ferrari’ye geçen Brezilyalı pilot, ilk olarak efsane pilot Michael Schumacher ile ardından da Kimi Raikkonen ve Fernando Alonso ile takım arkadaşı olmuştu.

“Alonso bana karşı hep iyi davrandı. Onunla bir sorun yaşamadım.

“Son Meksika Gp’sinde bir araya geldik. Bana doğru baktı, biraz garipti ve sonra sarıldı. Ardından ona bakıp ‘sen pisliğin tekisin, ama seni seviyorum’ dedim. Sonrasında gülmeye başladık.

“Michael ile takım arkadaşı olmak muhtemelen kariyerimin en önemli dönüm noktalarından biriydi. Benim üzerimde çok güzel etkileri oldu. Çok iyi bir arkadaşım. Onu komadayken çok kez ziyarete gittim, ama bu hiç kolay olmadı.”

Williams pilotu evinde çıkacağı son yarışın kendisi için çok duygusal olacağını da söyledi.

“Interlagos benim evim. Neredeyse burada büyüdüğümü söyleyebilirim. Benim için kesinlikle çok duygusal bir yarış olacak.

“Umarım güzel bir sonuç alarak beni desteklemeye gelenleri mutlu edebilirim.

“Daha önce burada 2 kez kazandım ve çok kez podyuma çıktım. Kolay olmayacak, ama bunu tekrarlamak için elimden geleni yapacağım.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.