Bottas: Burada yarışmaktan keyif alıyorum

Williams’ın Fin pilotu Valtteri Bottas, hafta sonu yapılacak Brezilya Gp’sini heyecanla beklediğini ve yarıştan çok keyif aldığını söyledi.

Bottas: Burada yarışmaktan keyif alıyorum Formula1

Son yarışına çıkacak Felipe Massa hakkında da açıklamalarda bulunan Bottas, Brezilyalı pilotu övdü.

“Öncelikle hafta sonundaki yarış herkesten çok Felipe için çok anlamlı olacaktır. Sene sonunda emekli olmadan önce kendi evindeki son yarışına çıkacak. Umarım ikimiz de burada iyi işler yapıp güzel puanlar alabiliriz. Geçen sene işler bizim için çok iyi gitmişti.

“Brezilyalı taraftarlara hayranım. Gerçekten çok büyük bir tutkuları var.

“Interlagos teknik anlamda zorlu pistlerden bir tanesi. Farklı tarzda birçok viraja sahip ve oldukça limitte gitmeniz gerekiyor.

“Zemin 2-3 sene yenilendiği için yol tutuş her sen biraz daha artıyor. Bu yüzden de burada yarışmaktan oldukça keyif alıyorum.”

2015’teki yarışı Nico Rosberg kazanırken, Williams’ın Fin pilotu Bottas iyi bir performans sergileyerek damalı bayrağı 5.sırada geçmişti.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.