Mallya: Her puan çok önemli

Vijay Mallya takımlar şampiyonasındaki 4.’lük için her puanın çok önemli olduğunu ve kalan 2 yarışta tüm güçleriyle mücadele edeceklerini söyledi.

Mallya: Her puan çok önemli Formula1

Silverstone merkezli takım 2014’te 6, 2015’te ise 5.olmayı başarmıştı. Bu sene çok daha iyi bir performans sergileyen Force India bitime iki yarış kala Williams’ın 9 puan önünde 4.sırada yer alıyor.

“Meksika’da gösterdiğimiz güçlü performans sonrası takımda kendime olan güvenimiz daha da arttı. Interlagos başarılı olabileceğimiz pistlerden bir tanesi ve burada alınacak her puanın çok büyük önemi var.

“Burada daha öncelerden çok güzel anılara sahibiz. Eğer yağmur da gelirse bundan çok iyi şekilde yararlanabiliriz.

“İlk önceliğimiz yarışta Williamsların önünde kalmak olacaktır. Sonrasında ise elimizden geldiğince yukarılara tırmanmalıyız.

“9 puan önemli bir avantaj, ama kesinlikle bizi rahatlatmamalı. Her şey bir yarışta değişebilir. Bu yüzden konsantremizi sürekli korumalıyız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.