Grosjean: Q3’e kalmayı beklemiyorduk

Brezilya Gp’si sıralama turlarında 7.sıranın sahibi olan Grosjean, Haas’ın Q3’e kalmayı beklemediğini ve kendileri için güzel bir sürpriz olduğunu söyledi.

Grosjean: Q3’e kalmayı beklemiyorduk Formula1

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Fransız pilot şöyle konuştu.

“Açıkçası Q3’e kalmak bizim için çok zor görünüyordu. Antremanlarda da böyle bir hıza sahip değildik.

“Sonuçta dolayı çok mutluyum. Araç üstündeki çalışmalarımızın sonuç verdiğini görmek bizleri sevindirdi.

“Pist koşulları bize biraz yardım etti. Havanın soğumasıyla birlikte araç daha iyi tepki vermeye başladı. Bu performansı sıcak zeminde de sürdürmeliyiz.

“Özellikle yeni frenler çok iyi hissettirdi. Hala her şey çok harika değil, ama gelecek ile ilgili ümitlerimiz her geçen gün artıyor.

“Yaz arasından sonra üst üste bazı sorunlar yaşamıştık. Bizim için gerçekten çok zor bir süreçti. Daha kötüsü de sorunların nedenlerini bilmememizdi.

“Bu sabah bile iki kere spin attım. Gerçekten çok garipti. Hala öğrenme sürecindeyiz ve bunlar normal şeyler. Umarım kısa süre içinde her şeyi kontrol altına alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.