Yeni Mercedes-AMG GT R.

Bazıları spor otomobil yapar, bazılarıysa canavar.

Yeni Mercedes-AMG GT R. Oto-Haber

Yeni Mercedes-AMG GT R.

Bazıları spor otomobil yapar, bazılarıysa canavar.
Gerçek yarışçılar tarafından yaratıldı.
Şimdi şehirde fırtına yaratmaya geliyor. 

Mercedes-AMG GT R Hakkında

Yeni Mercedes-AMG GT R ile birlikte Mercedes-AMG GT ailesi, AMG ürün gamının tepe noktasını yeniden şekillendirdi.

Alman Pist Şampiyonası (DTM) gibi motor sporları etkinliklerinde yarışan AMG GT3 modelinden elde edilen bilgi birikimi ve deneyim, yeni Mercedes-AMG GT R geliştirilirken değerlendirildi.

3,6 saniyelik 0-100 km/s hızlanma ve 318 km/s’lik maksimum hız değerleri, pist kullanımındaki üstün sürüş dinamikleri ve hızlı tur zamanları beklentileri en iyi şekilde karşılıyor.

‘AMG green hell magno’ adındaki özel renk ‘Green Hell’ olarak da bilinen efsane Nürburgring pistine görsel olarak gönderme yaparken yine bu renk Mercedes-AMG GT R’ın Nürburgring pistinde geliştirildiğini ve köklerinin pistten geldiğini vurguluyor.

Alüminyum ve karbon malzemeler kullanılarak zekice uygulanan hafif yapı prensibi, gücü daha da artırılan çift turbo beslemeli V8 silindirli motor, motorla kombine edilen yedi ileri oranlı çift kavramalı spor şanzıman, aktif yapı elemanlarına sahip yenilikçi aerodinamik kit, arka tekerleklerin direksiyon açısına bağlı olarak dönebilmesi ve uniball tipi mafsallara sahip yeni yürüyen aksam üstün pist performansını beraberinde getiriyor.

Nürburgring Pisti - Green Hell

Nürburgring pisti, kısaca "Ring", Adenau, Almanya'da Köln'ün 90 km güneybatısında, Mainz'in 100 km kuzeybatısında yer alan tarihi yarış pisti.

Pist birçok değişik şekilde kullanılabilmektedir. Formula 1 yarışlarının da yapıldığı GP-Strecke kısmı çok kullanılsa da orijinal pist Nordschleife (Kuzey halkası) en meşhur kısmıdır.

Bu kısım Nürburg kalesi ve Eifel dağları etrafından dolaşmaktadır.

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.