Grosjean: 2017’de lastik kullanımına yöneleceğiz

Bu sene yarışlarda özellikle lastikleri çalıştırmada çok zorlandıklarını ifade eden Romain Grosjean, 2017’de bu konunun üstüne eğileceklerini söyledi.

Grosjean: 2017’de lastik kullanımına yöneleceğiz Formula1

Abu Dhabi’deki yarışa 14.sırada başlamasına rağmen damalı bayrağı 11.sırada geçen Fransız pilot, Haas’ın ilk sezonundan oldukça mutlu olduğunu belirtti.

“Bu sene herkesi şaşırttığımızı düşünüyorum. Araç sene başında harikaydı, ama diğerlerinin güncelleştirmelerine cevap veremedik.

“Öndeki üç büyük takımı aradan çıkardığımızda en iyi 3.takım olarak gözüküyoruz ki bu da bence önemli bir başarıydı.

“2017 öncesinde değiştirecek çok şey var, ama önceliğimizi lastiklere vereceğiz. O konuda kesinlikle iyi işler yapmalıyız.

“Yaz arasından sonra istediğimiz sonuçları almakta zorlandık. Bu yüzden 2017’ye hazırlanırken eksiklerimizi en iyi şekilde analiz edip bunları üstüne gitmeye çalışacağız. Yine de tüm sene limitte gittik ve takımın da sonuçlardan ötürü çok mutlu olduğuna eminim.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.