Williams kış döneminde yeteri kadar gelişemedi

Takımdan yapılan açıklamada Williams’ın 2016 sezonu öncesindeki hazırlık dönemini rakiplerine göre çok iyi kullanamadığı belirtildi.

Williams kış döneminde yeteri kadar gelişemedi Formula1

Takımlar şampiyonasında da Force India’nın gerisinde 5.sırada yer alan takımda gözler yeni sezona çevrilmiş durumda. Daha iyi bir sezon geçirmek istediklerini söyleyen Claire Williams şöyle konuştu.

“Açıkçası Force India ile 4.’lük savaşına girmeyi beklemiyorduk. Bu da demek oluyor ki sezon öncesi döneminde rakiplerimiz çok iyi işlet yaparken biz yerimizde durmuşuz.

“Elimizdeki kaynakları çok iyi kullanamadığımızı itiraf etmeliyim. 2017 öncesinde bunları en iyi şekilde değerlendireceğiz. Eksik olduğumuz yerlerle ilgili neler yapabileceğimize bakıp tekrar üst sıralarda mücadele etmenin yollarını bulacağız.

“Yeni kuralların böyle bir dönemde gelmesi bizim adımıza bir şans oldu. Şimdi herkes sıfırdan başlayacak ve kurallar en çabuk anlayan takımlar avantaj sağlayacaklar.

“Biz de bu ekiplerin içinde olmak için elimizden geleni yapıyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.