Grosjean: 2016’da Haas’a 8 ya da 9 verirdim

Romain Grosjean Haas’ın 2016’da gösterdiği performansa 10 üzerinden 8 ya da 9 verebileceğini söylerken, alınan sonuçlardan memnun olduğunu belirtti.

Grosjean: 2016’da Haas’a 8 ya da 9 verirdim Formula1

Formula 1’e 2016’da dahil olan Haas, Ferrari’nin de desteğiyle ilk senesinde beklenenin çok üstünde bir performansla sezonu takımlar şampiyonasın 8.sırada tamamlamayı başarmıştı.

Sezonun ilk iki yarışında ilk 6’ya girmeyi başaran ve toplamda da takımına 29 puan kazandıran Grosjean, sezonun Renault, Sauber ve Manor’un önünde tamamlanmasında takıma tek başına katkı bulundu.

“Sene başında her şeyi doğru yapıyorduk. Sonrasında lastiklerle ilgili çok büyük bir sıkıntı başladı. Onları nasıl çalıştıracağımızı unutmuş gibiydik.

“Genel olarak baktığımızda 5.’lik 6.’lık gibi dikkat çekici sonuçlar da almayı başardık. Bunlar F1’e yeni giren bir takım için oldukça önemli sonuçlar.

“Sezonun belli kısmından sonra 2016 aracını geliştirmeyi durdurmuş ve 2017’ye yönelmiştik. Buna rağmen Brezilya Gp’sinde sıralamalarda 7.olmamız aracın sahip olduğu potansiyele güzel bir örnek oluşturmuştu.

“En azından gelişebileceğimiz birçok alanın olması güzel bir şey. Yaptığımız her şey araca performans olarak geri dönecektir.

“Problemleri çözmenin en önemli adımı lastikleri anlamaktan geçiyor. Bu konuda testlerde oldukça iyi bir iş çıkarmalıyız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.