Gene Haas Grosjean’ı övdü

Gene Haas, 2016 yılında takımın bütün pilotlarını tek başına toplayan Romain Grosjean’ı göstermiş olduğu performanstan dolayı çok mutlu olduklarını belirtti.

Gene Haas Grosjean’ı övdü Formula1

Sezona harika bir giriş yapan Fransız pilot Avustralya Gp’sinde 6.sırayı alırken, Bahreyn’de de damalı bayrağı 5.sırada geçmişti.

Gene Haas da pilotuyla ilgili şunları söyledi.

“Şunu söylemem gerekir ki eğer o 29 puan olmasaydı şu an çok zor bir durumda olabilirdik.

“Onu takıma kattığımız için çok mutluyum. Verdiğimiz paraların hepsine değdi ve bize daha fazlasını kazandırdı. İlk yarışlardaki tempomuzu kaybettiğimiz için biraz hayal kırıklığı yaşadık, fakat yine de yeni bir takım için çok iyi bir sezon geçirdik.

“Kevin’in de gelmesiyle seneye daha çok puan toplamayı bekliyoruz.

“Sıralama turlarında çok iyi işler yaptığımız oldu, ama puanları yarışlarda veriyorlar ve bu yüzden bu kısımda kendimizi geliştirmeliyiz. Kadromuzda iki tane tecrübeli pilot olacak ve yapacakları işten dolayı çok heyecanlıyım.

“İkisinde de büyük bir potansiyel var. Pist üstünde birbirlerini zorlayarak takıma daha da faydalı olacaklardır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.