Grosjean: İki araçla birden puan almalıyız

Haas pilotu Romain Grosjean, 2017’de daha yukarılarda olmak istiyorlarsa iki araçla birden puan almaları gerektiğini söyledi.

Grosjean: İki araçla birden puan almalıyız Formula1

2016 senesinde takımın topladığı 29 puanın tamamının sahibi olan Fransız pilot, bu formuyla gride yeni giren takımının övgüleri toplamasına yardımcı olmuştu.

Esteban Gutierrez’in 5 kez 11.sırada yer aldığı sezonda takım arkadaşına hiç katkı verememesi sonrasında koltuğunu Kevin Magnussen’e bırakmasıyla birlikte Grosjean iki araçla birden puan almalarının önemli olacağını belirtti.

“Esteban özellikle sıralamalarda çok hızlı bir pilottu.

“Yarışlarda ise bazı sorunlarla karşılaştı veya işler istediği gibi gitmedi. Onun adına çok şanssız bir yıl oldu ve takımdan ayrıldı.

“Takımlar şampiyonasında çok daha başarılı olmamız için iki aracı da ilk 10’a sokmalıyız.

“Esteban çok saygı duyduğum bir isimdi. 21 yarışta illa şanssızlıklar yaşadığınız anlar oluyor, ama bazen de şans size gülüyor. Şans faktörünün sene içinde kendisini dengelediğini düşünüyorum.

“Kevin de çok yetenekli bir pilot ve onunla pist üstünde mücadele etmek için sabırsızlanıyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.