Rosberg: İlk yarışı evimde izleyeceğim

Sene sonunda emekliliğini açıklayan Nico Rosberg, sezonun ilk yarışının evindeki koltuğunda izleyeceğini söyledi.

Rosberg: İlk yarışı evimde izleyeceğim Formula1

CNN’e konuşan Alman pilot yeni araçları izlemenin kendisini heyecanlandırdığını belirtirken, güç dengeleri hakkında da meraklı olduğunu ifade etti.

Emekliliğinin ardından çoğu kişi Rosberg’in baskıyı kaldıramadığını söylemiş ve emeklilik kararının bundan dolayı alındığını belirtmişti.

Konuyla ilgili de konuşan Alman pilot şunları söyledi.

“Evet, gerekten üstümde çok büyük bir baskı vardı.

“Sezon sonlarında psikolojik olarak da zorlandığım anlar oldu, ama bunları bir şekilde atlattım. Tekrar aynı şeyleri yaşamak zor gelebilirdi. Bununla birlikte çocuğum oldu ve aileme daha çok vakit ayırmam gerekiyordu.

“Bir şekilde sporun içinde kalmak istiyorum. Bu benim tutkuyla yaptığım bir işti ve bir anda kopup gitmem mümkün durmuyor.

“Fransa’nın güneyinde karting yapmaya devam ediyorum. Arkadaşlarım bu konuda beni yalnız bırakmıyor. Bununla birlikte tutkuyla takip ettiğim tenis gibi başka sporlar da var. Neler olacağını yakında göreceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.