Wolff: Malezya Lewis’e şampiyonluğa mal oldu

Mercedes patronu Toto Wolff, Malezya Gp’sinde motoru patlayan Lewis Hamilton’ın şampiyonluğu bu yüzden kaybettiğini söyledi.

Wolff: Malezya Lewis’e şampiyonluğa mal oldu Formula1

Malezya Gp’sinde çok rahat şekilde lider giderken motoru patlayan Lewis Hamilton’ın ardından Red Bull pilotları 1-2 olurken, Rosberg sıkıntılı geçen yarışta kendisini podyumun son basamağına taşımayı başarmıştı.

Bu yarışın ardından şampiyonlukta avantajı tekrar eline alan Alman pilot bir daha geriye düşmemiş ve şampiyon olmuştu.

“Kazandığınızda ya da kaybettiğinizde itibarınızı kaybetmemeniz gerekir. Bu mekanik bir spor ve her pilot bunların sporun içinde olduğunu bilerek yarışıyor.

“Son 3 senedir sürekli en hızlı aracı tasarlıyor ve pilotlarımıza pist üstünde mücadele etmeleri için harika bir araç veriyoruz. Tabii ki hatalarımız da oldu. Malezya’da Lewis’i yüz üstü bıraktık.

“Bu olay onun şampiyonluğuna mal oldu. Buna şüphemiz yok.

“Rosberg’i de unutmamak lazım. Griddeki en başarılı pilotlardan birine karşı yarışıp onu yendi. Bu kolay bir iş değildi ve büyük bir azimle bunu başardı.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.