Brawn: Hamilton ve Schumacher kıyaslanamaz

Ross Brawn, Lewis Hamilton’ın efsane pilot Michael Schumacher ile kıyaslanmasının doğru olmadığını söyledi.

Brawn: Hamilton ve Schumacher kıyaslanamaz Formula1

Formula 1 kariyeri boyunca birçok takımla çalışan ve hepsinde de başarıya ulaşmayı başaran Brawn, spordaki önemli isimlerden biri olarak gösteriliyor.

Michael Schumacher’in Formula 1’de yaladığı şampiyonlukların arkasındaki isimlerden biri olan Brawn, aynı zamanda Mercedes takımıyla da 2010-2012 yılları arasında 3 sene çalışma fırsatı bulmuştu.

“Michael aracı sürmeyi her zaman severdi. Onun kendi içinde sürekli bir motivasyonu vardı ve kendisini hiçbir zaman en iyisi olarak görmezdi. Zor durumlardan en iyi nasıl çıkacağını bilir ve ona göre planlar yapabilirdi. O gerçek bir efsaneydi.

“Pilotlar arasındaki fitness seviyesini de yukarı çıkaran kişinin Michael olduğuna inanıyorum. Tüm bunları bir araya koyduğunuzda onun neden 7 kez dünya şampiyonu olduğunu anlayabilirsiniz.

“Michael araç geliştirme süreçlerinin hep içindeydi. Aracı baştan yaratabilirdi. Lewis’de bu özellik yok. Hiçbir zaman bu kapasitede olmadı, çünkü buna ihtiyaç duymadı.

“Tabii ki Lewis Mercedes’e geçmiş dönemde çok şey kattı, ama bu Michael’in yaptıkları yanında küçük kalıyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.