Kvyat: Yeni sezona hazır olmak için çok çalışmalıyım

Daniil Kvyat yılbaşı tatilinden sonra çok yoğun şekilde 2017 hazırlıklarına başladığını söyledi.

Kvyat: Yeni sezona hazır olmak için çok çalışmalıyım Formula1

2016 yılına Red Bull’da başlayan Rus pilot, İspanya Gp’si öncesi Toro Rosso’ya gönderilmiş ve yerine Max Verstappen getirilmişti.

Yaz arasına kadar araca uyum sağlamakta zorlanan ve istediği sonuçları alamayan Kvyat, Belçika Gp’si ile birlikte yavaş yavaş formunu arttırmaya başlamış ve sezonu mutlu şekilde noktalamıştı.

2017 sezonu öncesi açıklamalarda bulunan Kvyat şöyle konuştu.

“Tatiller rahatlamamız açısından çok önemli. İtalya ailem ve kız arkadaşımla birlikte kafamı dağıtmaya çalıştım. Güzel bir ara oldu ve şimdi tekrar işimin başına döndüm.

“Sabah kalktığımda yenilenmiş, güçlü, enerjik ve pozitif olmak istiyorum. Geçen sene bu konuda çok iyi değildim. Yeni sezonda pilotlar olarak fiziksel anlamda çok zorlanacağız ve buna en iyi şekilde hazırlanmalıyız. Çok sıkı şekilde çalışmalıyım.

“Sonrasında fabrikaya gidip araçla ilgili olabildiğince çok bilgi alacağım. Son yıllarda Toro Rosso güzel ilerlemeler kaydetse de takımlar şampiyonasında gerilerde kalıyor. Bu sene bunu değiştirmek istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.