Massa’yı geri çağırmak kötü hissettirdi

Claire Williams, sene sonunda emekli olan Felipe Massa’yı takıma tekrar çağırdıklarını için kendilerini biraz kötü hissettiklerini söyledi.

Massa’yı geri çağırmak kötü hissettirdi Formula1

Brezilyalı pilot İtalya Gp’si öncesinde sezon sonu emekli olacağını açıklamıştı. Bu gelişmelerden sonra sene sonunda Rosberg ani şekilde spordan ayrılınca Mercedes Valtteri Bottas ile anlaşmış, Williams da eski pilotu Felipe Massa’yı takıma geri çağırmıştı.

Claire Williams yaptığı açıklamalarda şöyle konuştu.

“Felipe emekli olmaya karar vermişti. Açıkçası çok farklı planları vardı ve onu böyle bir durumun içine soktuğumuz için biraz kötü hissettik.

“Yine de telefonda ona bu teklifi yaptığımda çok içten şekilde bunu kabul etmesiyle biraz rahatladık. O harika bir pilot ve tekrar takıma döndüğü için mutluyuz.”

Felipa Massa da yeni kuralların olduğu dönmede spora geri dönmenin heyecan verici olduğunu söyledi.

“2017’de her şey çok farklı olacak. Açıkçası bu sürecin de bir parçası olacağım için mutluyum. Umarım takımla birlikte iyi sonuçlar alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.