Williams: Bütçe kesintisi bize yardım edebilir

Claire Williams, Liberty Media’nın göreve gelesiyle birlikte gündemine aldığı bütçe düzenlemesinin ilerde kendilerine yardım edebileceğini söyledi.

Williams: Bütçe kesintisi bize yardım edebilir Formula1

Son olarak Zak Brown konuyla ilgili bir açıklama yaparken, dağıtılan paraların düzenlenmesi gerektiğini, fakat bonus alan dört büyük takımın bunu hak ettiğini belirtmişti.

Spor için diğer takımlara göre daha çok reklam yaptıklarını ve bu yüzden de bonus almalarının normal olduğunu ifade eden Brown, yine de en çok kazanan takımla, en az kazanan takım arasındaki farkın kapanması gerektiğini eklemişti.

Konuyla ilgili konuşan Claire Williams ise şu açıklamalarda bulundu.

“Liberty göreve geldikten sonra birçok konuda iyileştirme yapacağını söylemişti. Bütçe konusu da bunlardan biriydi ve bence en önemlisi de bu. Eğer bütçe konusunda bir gelişme yaşanırsa hem spordaki rekabet hem de heyecan artacaktır.

“Biz şu an  orta sıralarda yarışıyoruz. Eğer elimize daha fazla kaynak geçerse bunu çok iyi şekilde kullanıp üst sıralar için yarışabiliriz, ama paranız yoksa yeterli gücünüz de olmuyor.

“Umarım bu konuda üzerinde durulur ve takımlar arasında bir eşitlik sağlanır.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.