Bottas tek yıllık kontrata üzülmemiş

Mercedes’in yeni pilotu Valtteri Bottas, kendisiyle yapılan sözleşmenin tek yıllık olmasını anladığını ve bir sorun olmadığını söyledi.

Bottas tek yıllık kontrata üzülmemiş Formula1

2016 yılının dünya şampiyonu Nico Rosberg’in emekli olmasının ardından Alman takımı Valtteri Bottas ile anlaşmış, fakat Fin pilotla tek yıllık bir sözleşme imzalamışlardı.

Büyük takımların çok sayıda tek sezonluk sözleşme yapmamasından sonra birçok kişi bu duruma şaşırmış ve Mercedes’in gelecek sene başka bir isimle anlaşmayı düşündüğü haberleri çıkmıştı.

Bottas ise durumdan rahatsız olmadığını söyledi ve şöyle devam etti.

“Açıkçası tek yıllık sözleşme yapılmasının nedenleri tamamen anladığımı söylemeliyim.

“Takım doğal olarak benim neler yapacağımı görmek istiyor. Daha önceden kendimi kanıtlamış olsam da şu an en üst seviyedeyim ve burada da iyi işler yapabileceğimi göstermem gerekiyor. Bu yüzden bence tek yıllık kontrat mantıklıydı.

“Formula 1’de işler böyle gidiyor. Eğer bir yere getiriliyorsanız kendinizi kanıtlamanız gerekir. Ben kendime güveniyorum ve iyi işler yapabileceğimden eminim.

“Lewis ile aramızda da bir sorun yok. İnsanların sürekli bu konuda konuşmasına da anlam veremiyorum.”

Offical Partner

Offical Partner / Resmi İçerik

Tüm Yazıları

All the news published on our website which is taken from the Team archives will be disturbuted via this editor. All the content this editoral section comes directly from the releated team therefore it cannot be copied or use without that Teams permission.