Williams: Bottas anlaşması yapılacak en doğru şeydi

Claire Williams, Valtteri Bottas’ın Mercedes’e gitmesinin kendileri adına güzel bir anlaşma olduğunu ve yeni sezonda bu sayede daha avantajlı olabileceklerini söyledi.

Williams: Bottas anlaşması yapılacak en doğru şeydi Formula1

Bilindiği gibi Williams ilk başta Lance Stroll ve Bottas ile yarışacağını açıklamış, fakat Rosberg’in emekliliğinin ardından Alman takımı Williams ile anlaşarak takıma Valtteri Bottas’ı getirmişti.

Sonrasında Felipe Massa’yı spora geri döndüren Williams takımından Claire Williams konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu.

“Yaptığımız anlaşmada tabii ki Valtteri gibi önemli bir pilotumuzu kaybettik, ama yine de yeni sezonda bize avantaj sağlayabilecek bazı konularda Mercedes ile anlaştık.

“Verdiğimiz kararla ilgili çok düşündük ve herhangi bir pişmanlığımız yok.

“Beni tanıyan herkes verdiğim her kararın takımın yararına olacağını bilir. Burada da aynısını yaptık ve Williams’ın çıkarları doğrultusunda böyle bir karar aldık.

“Felipe’nin motive şekilde takıma geri döndüğünü biliyorum. Onun gibi tecrübeli bir pilot yeni sezonda bize çok katkı sağlayacaktır. Umarım her şey istediğimiz gibi olur.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.