Stroll kendisi hakkında açıklamalarda bulundu

Formula 1’in çaylak pilotu Lance Stroll, babasının zengin olmasının kendisine bazı avantajlar sağladığını, fakat kokpitte herkesin eşit olduğunu söyledi.

Stroll kendisi hakkında açıklamalarda bulundu Formula1

Babası milyarder olan Kanadalı pilot, bunun kendisine bazı kapılar açtığının doğru olduğunu, ama kendi yeteneğinin de geldiği yerlerde etkili olduğunu ifade etti.

Auto Motor und Sport’a konuşan Stroll şu açıklamalarda bulundu.

“Babam olmasaydı büyük ihtimalle şu an burada olamazdım. F1’de iki şey önemlidir, para ve yetenek. Buradaki her pilot yetenekli ve o yüzden buradalar.

“Yeteneğin yanında sponsor da bulmaları gerekiyor, bense bu konuda şanslıyım, çünkü babam bana destek oluyor.

“Griddeki herkes kadar ben de başarıya açım. Araca girdiğinizde kimin nereden geldiğinin bir önemi kalmıyor. Sadece en başarılı pilotlar iyi sonuçlar alabiliyor.

“Tabii ki herkese saygı duyuyorum. Henüz çok genç bir pilotum ve diğerleri benim bu koltuğu gerçekten hak edip etmediğimi düşünüyor. Onlara burada olmayı hak ettiğimi kanıtlayacağım.

“Bu zamana kadar yarıştığım serilerde hep başarılı oldum. Sadece parayla başarının geleceğini düşünmüyorum. Oralarda kendimi gösterdim ve artık en üst seviyede de en iyi performansımı göstermeliyim. Kendime ve takımıma güveniyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.