King: Manor’un yokluğu genç pilotlar için kötü oldu

Jordan King, Manor’un spordan çekilmesinin kendisi gibi genç pilotların spora girmesi adına kötü bir etki yaratacağına inandığını söyledi.

King: Manor’un yokluğu genç pilotlar için kötü oldu Formula1

2016’da Manor ile iki antreman seansında yer alan İngiliz pilot, son iki yıldır da takımda geliştirme çalışmalarına yardım oluyordu.

Avusturya Gp’sinde Pascal Wehrlein ile 10.olan Manor sezonunda sondan bir önceki yarışı olan Brezilya Gp’sine kadar bu yerini korumuş, fakat yağmur altındaki Interlagos yarışında Felipe Nasr’in Sauber adına 2 puan almasıyla birlikte takımlar şampiyonasını son sırada tamamlamıştı. Bu yüzden bonustan yaralanmayan takım, ekonomik gereklilikleri yerine getiremediği için Formula 1’den çekilmek zorunda kalmıştı.

Konuyla ilgili konuşan Jordon King, şu açıklamalarda bulundu.

“Geçen sene genel olarak baktığımızda iyi bir araca sahiplerdi. İyi bir gelişim gösterdiklerinden emindim.

“Bazı yarışlarda kendilerini öne çıkarmayı başarmışlardı ve sıralama turlarında da Wehrlein birkaç kez Q2’ye kalmayı başarmıştı. 2016 sezonun son kısımlarında 2017 senesine kaynak ayırmaya başlamışlardı. Açıkçası bu sezonda yer almalarını çok isterdim, ama maalesef ekonomik şartlar buna imkan vermedi.

“Bu durum hem Formula 1 için hem de spora girmek isteyen benim gibi genç pilotlar için kötü olacaktır. Neler olacağını göreceğiz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.