Grosjean: 12 ayda çok önemli işler yaptık

Haas pilotu Romain Grosjean takımın son 1 senede çok önemli bir gelişim gösterdiğini ve bundan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Grosjean: 12 ayda çok önemli işler yaptık Formula1

2016’da sezona harika bir giriş yapan Amerikan takımında Grosjean ilk yarışta 6.olurken, Bahreyn’de ise 5.olarak sezonun en iyi sonucuna imza atmıştı.

Toplamda 28 puan toplayan Haas takımlar şampiyonasını ise 8.sırada noktalamıştı.

Yeni sezon öncesi açıklamalarda bulunan Grosjean ise şöyle konuştu.

“Araç güzel hissettiriyor. Bizim testlerde kullandığımızdan daha büyük bir potansiyel var ve amacımız bunu en kısa sürede açığa çıkarmak olacaktır.

“Ferrari de motor anlamında çok iyi bir iş yaptı. Bu yüzden arkamızda güçlü bir desteğin olduğundan eminiz.  İtalyan takımıyla olan bu anlaşmamız bize sezon içinde çok önemli puanlar kazandıracaktır.

“Biz de Haas olarak son bir seneden çok şey öğrendik ve bu tecrübeyle güzel işler yaptık. Umarım yeni sezonda 2016’ya göre daha güzel sonuçlar alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.