Lauda: Rosberg’in ziyareti şaşırttı

Niki Lauda, testlerin ikinci haftasında Mercedes garajını ziyarete gelen Nico Rosberg’in kendisini şaşırttığını söyledi.

Lauda: Rosberg’in ziyareti şaşırttı Formula1

Bilindiği gibi son dünya şampiyonu Rosberg, Abu Dhabi’deki yarıştan 5 gün sonra ani bir kararla emekli olacağını açıklamış ve Formula 1 dünyasını şaşırtmıştı.

Niki Lauda kendi zamanında şampiyon olan bir ismin asla bir sonraki sene emekli olmayacağını ve unvanını korumak için savaşacağını ifade etti.

“Şunu demem gerekir ki, benim zamanımda her sene bir pilot pist üstünde hayatını kaybediyordu. Psikolojik anlamda bizim şartlarımızı çok daha zordu, yine de her şampiyon bir sonraki sene bunu korumak için pistte olmak isterdi.

“Mercedes bünyesinde çalışan 1200 kişi var. Bir pilot gözünden düşündüğümüzde onun vermiş olduğu kararı anlayabiliyorum, ama takıma karşı olan sorumluluk açısından bakınca biraz şaşırdığımı söylemeliyim.

“Nico’yu testlerde görünce oldukça şaşırdım. Eğer kendime daha çok vakit ayırmak için sporda n ayrıldıysam, bir süre daha uzak kalıp eğlenmeyi düşünürdüm.

“Onu garajda görmek tabii ki spora ger döneceği anlamına gelmiyor. Bence Nico evinde oldukça rahattır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.