Williams: Lowe’un gelişi oyunu değiştirecektir

Claire Williams, takımda bugün göreve başlayan Paddy Lowe’un takımda çok şey değiştirebileceğine inandığını söyledi.

Williams: Lowe’un gelişi oyunu değiştirecektir Formula1

2016 sezonu sonunda Mercedes2ten ayrılan Lowe’un Williams’a katılacağı bilinirken, tecrübeli simin testlerde takıma katılmaması bazı dedikodulara yol açmıştı.

Son galibiyeti 2012 yılında İspanya Gp’sinde Pastor Maldonado ile alan Williams, Lowe’un gelmesiyle eski başarılı günlerine dönmek istiyor.

Formula 1’deki 29 yıllık kariyerinde 158 yarış galibiyeti, 7 pilotlar ve 5 de takımlar şampiyonluğu gören Paddy Lowe, şimdiden beklentilerin yükselmesine neden oldu.

Konuyla ilgili konuşan Claire Williams, şu açıklamalarda bulundu.

“Lowe’un takıma gelmesinden ötürü oldukça mutluyuz.

“Onun gibi büyük bir isim takıma çok şey katabilir. Bu durum hem bütün fabrikadakilere moral verdi, hem de taraftarlarımızı daha da heyecanlandırdı. Şimdi Lowe’un tecrübesini sonuca çevirme vakti.

“Testlerde iyi bir iş yaptık ve yeni sezon öncesinde kendimizi çok iyi hissediyoruz. Umarım beklentilerimiz doğrultusunda geçen güzel bir yıl olur.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.