Grosjean yeni sezona hazır

Romain Grosjean Haas'ın yeni sezona hazır olduğunu ve bir an önce gridde yer almak istediğini ifade etti.

Grosjean yeni sezona hazır Formula1

Amerikan takımı geçen sene Fransız pilot ile ilk yarışta 6.olurken ikinci yarış Bahreyn Gp'sini ise 5.sırada tamamlamıştı.

Sezonu toplamda 29 puanla noktalayan Haas takımı ilk sezonunda takımlar şampiyonasını 8.sırada bitirmişlerdi.

2017'deki değişikliklerle birlikte aracı tasarlamakta zorluk çektiklerini ama sonunda iyi bir iş yaptıklarını ifade eden Grosjean şu açıklamalarda bulundu.

"Geçen seneyle bu sene arasındaki farkı rahatlıkla görebilirsiniz. Herkes ne yaptığını daha iyi biliyor ve yeni sezona daha hazır şekilde gireceğiz. Testlerde beklediğimiz gibi küçük sorunlar yaşadık fakat kısa sürede bunların üstesinden gelmeyi başardık. 

"Çok sayıda tur atmak önemliydi ve artık aracı daha iyi tanıyoruz. Tabiki kimse bir haftalık sürüşle Avustralya'ya 8 günlük sürüşle hazır şekilde gidemeyecektir. Önemli olan araçtan en yüksek performansı çıkarmak olacaktir.

"Genel olarak yeni sezon öncesinde oldukça iyi hissediyorum. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik ve artık bir an önce piste çıkmak için sabırsızlanıyorum."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.