Grosjean: Antremanlar çok önemliydi

Haas pilotu Romain Grosjean, 2017 araçlarına geçen seneki fiziksel çalışmalarıyla girseydi, çok zorlanabileceğini söyledi.

Grosjean: Antremanlar çok önemliydi Formula1

Değişen kurallarla birlikte araçların özellikle virajlarda çok daha hızlı olduğu ve buna bağlı olarak maruz kalıkları G kuvvetinin de arttığı gözlenirken, pilotlar kış arasını bu duruma uyum göstermek adına yoğun bir antreman ile geçirmişlerdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Grosjean ise şöyle konuştu.

“Eğer 2017 araçlarını geçen seneki durumumla kullanıyor olsaydım, şu an kesinlikle mahvoldum bir halde olurdum diye düşünüyorum.

“Oldukça yoğun bir antreman tempomuz vardı, ama sonunda gerekli seviyeye geldiğimi hissediyorum.

“Açıkçası araçlardaki bu değişimi sevdim. Artık virajlara daha agresif saldırabiliyoruz, ama bununla birlikte sürüşün de biraz zorlaştığını söylemem gerekiyor.

“Sezon öncesinde çok büyük hedeflerimiz yok. Sadece geçen seneki Avustralya Gp’sindeki gibi bir başlangıç yapmanın peşindeyiz.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.