Ecclestone: Eleştiriler Hamilton’ı spordan soğutabilir

Formula 1’in eski sahibi Bernie Ecclestone, eleştirilerin Lewis Hamilton’ı spordan soğutabileceğini düşündüğünü söyledi.

Ecclestone: Eleştiriler Hamilton’ı spordan soğutabilir Formula1

Kariyeri boyunca 53 yarış kazanan ve 3 kez dünya şampiyonu olmayı başaran İngiliz pilot, tüm zamanlar listesinde ise sadece Michael Schumacher’in gerisinde bulunuyor.

Sürekli Hamilton’ı hedef alan eleştirilerin Mercedes pilotu için bir yerde rahatsız edici olmaya başlayacağını söyleyen Ecclestone şu açıklamalarda bulundu.

“Beni asıl endişelendiren şey Lewis’in bir gün aniden bu kadar eleştiriye rağmen niye bu sporu yapmaya devam ediyorum şeklinde kendisine sorması olur.

“çoğu yarışta polede olup kazanmasına rağmen yine de eleştiriliyorsa, bunan rahatsız olması da normal diye düşünüyorum, ama umarım korktuğum gibi olmaz.”

Bilindiği gibi Nico Rosberg de Abu Dhabi’de dünya şampiyonu olduktan sadece 5 gün sonra baskının kendisini yorduğunu ve ailesiyle daha çok vakit geçirmek için spordan emekli olduğunu açıklamıştı.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.