Formula 1'de yeni sezon başlıyor! Canlı yayın hangi kanalda!

Motor sporlarının dev organizasyonu, bu hafta sonu koşulacak Avustralya Grand Prix'si ile sezonu açıyor.

Formula 1'de yeni sezon başlıyor! Canlı yayın hangi kanalda! Formula1

Dünyanın en çok izlenen spor organizasyonlarından Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda 2017 sezonu, bu hafta sonunda yapılacak Avustralya Grand Prix'si ile başlayacak.

Melbourne kentindeki 5 bin 303 metrelik Albert Park pistinde 58 tur üzerinden yapılacak Grand Prix'de yarın antrenman turları, 25 Mart Cumartesi günü TSİ 09.00'da sıralama turları, 26 Mart Pazar günü de TSİ 08.00'de yarış gerçekleştirilecek.

20 Grand Prix Formula 1'de bu sezon 20 Grand Prix düzenlenecek.

Avustralya Grand Prix'si ile başlayacak Formula 1'de 2017 sezonu, 24-26 Kasım tarihlerinde yapılacak Abu Dabi Grand Prix'si ile sona erecek.

Almanya çıkarıldı Formula 1'de 2017 sezonunda Almanya Grand Prix'si takvimden çıkarıldı.

Geçen yıl 21 Grand Prix'nin yer aldığı organizasyonda bu sezon bir yarış eksik düzenlenecek.

Son şampiyon bu sene yok Avustralya Grand Prix'sini geçen sezon, Formula 1'de ilk şampiyonluğuna ulaşmasının ardından kariyerini sonlandıran Mercedes'in Alman pilotu Nico Rosberg kazandı.

Aynı takımdan Büyük Britanyalı Lewis Hamilton'ın ikinci olduğu yarışta, Ferrari'den Sebastian Vettel ise üçüncü sırayı elde etmişti.

Avustralya'da McLaren 11 kez ilk sırayı aldı
Avustralya'da 1985 yılında sokak pisti şeklinde başlanan yarışlar, 1996 yılında Melbourne kentinde yapılan Albert Park'a alındı.

Çoğu zaman sezonun açılış yarışı olan Avustralya'yı şimdiye kadar McLaren takımı 11 kez kazandı. Avustralya'da Ferrari 7, williams ise 5 kez zafer yaşadı.

Albert Park pistinin en hızlı tur zamanı ise Formula 1'in efsane pilotu Michael Schumacher'e ait. Alman pilot, 2004'de 1.24.125 ile pistin en hızlı tur zamanını elde etti.

Antrenman:  Cumartesi, 06:00 - 07:00

Sıralama Turları:  Cumartesi, 09:00 - 10:00

Yarış: Pazar, 08:00

2017 yılında Formula 1 yarışları S-Sport isimli özel bir kanaldan verilecektir ve bu kanal an itibari ile kesin olarak 3 adet platformda bulunmaktadır. Fiyat ve paket bilgileri aşağıdaki gibidir.

DIGITURK – TV 87.KANAL

Spor Extra paketine dahil olan S-Sport kanalı 12 aylık taahüt ile ilk 4 ay 19.99(TAAHÜTSÜZ İSTENİRSE AYLIK 28TL)sonraki 8 ay 42.99 TL olarak belirlenmiştir.

Mobil yada Web Platformu

Spor Extra paketine dahil olan S-Sport kanalı Digiturk Play Platformunda Web+Cep+Tablet için 12.99 Smart TV+Web+Cep+Tablet için 19.99 TL olarak belirlenmiştir.

D-SMART - TV 78 KANAL

Aile Spor Paketi

İçerisinde pek çok diğer kanalın ve Sport’un bulunduğu paketin fiyatı aylık 29 TL’dir ilk üç ay taahhüt verme şartı bulunmamaktadır.

Eğer standart Dsmart aboneliğiniz varsa ve fazladan kanalları istemiyorsanız SporSever paketi ile ayda 8 TL’yede Sport izleyebilirsiniz !

Mobil yada Web Platformu

Dsmart üyeleri yukarda belirtilen paketlere üye olmaları halinde internet’den Dsmart Go üzerinden yayınları izleyebilirler.

TURKCELL TV+ - 77 KANAL & WEB & MOBİL

Turkcell TV+ üyeleri Aile spor üyeliğine geçtikleri taktirde Smart- Spor izleyebilirler. Turkcell TV+ fiyatları mobil ve  ev platformuna farklı kampanyalardan oluştuğu için kişiye göre değişmektedir.

Not: Platformdan platforma farklılık göstersede belirtilen paketler sadece Smart Sport kanalını değil diğer pek çok kanalıda içermektedir. Ayrıca Smart Sport kanalında NBA ve Premier Lig yayınlarıda bulunmaktadır.

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER, OTO-HABER, OTOMOBİL, OTOMOTİV, OTO, ARABA,

 

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.