Grosjean: Geri kalanların en iyisi olmak harika

Avustralya Gp’si sıralama turlarında 6.sıranın sahibi olan Romain Grosjean, üç büyük takımdan sonra gelmenin çok harika bir sonuç olduğunu söyledi.

Grosjean: Geri kalanların en iyisi olmak harika Formula1

Antremanlardan sonra Guenther Steiner, Ferrari, Mercedes ve Red Bull’n farklı bir seviye olacaklarını ve amaçlarının bu üçlüden sonraki en hızlı takım olmak olduğunu söylemişti.

Daniel Ricciardo’nun kazasıyla birlikte bir sıra da oradan kazanan Fransız pilot, yarınki yarışa 6.sıradan başlama hakkı kazandı.

“Kış testlerinde aracın tam olarak nerede olduğundan çok emin değildim, ama bugün sürüş sırasında kendimi çok rahat hissettim ve güzel bir sonucun geleceğini anlamıştım.

“Öndeki 3 takımın yenilemez olduğunun farkındayız. Boş hayaller kurmuyoruz, amacımız onların arkasındaki en hızlı takım olmak ve bu doğrultuda güzel bir başlangıç yaptık.

“Yine de puanlar bugün değil, yarın dağıtılıyor. Bu yüzden sakin kalmalı ve yarın da aynı şekilde elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.