WRC araçlarının sularla imtihanı VIDEO

WRC araçlarının sularla imtihanı VIDEO

WRC araçlarının sularla imtihanı VIDEO Diğer Seriler

WRC araçlarının sularla imtihanı VIDEO

WRC'de sularla boğuşan araçlar hiç unutulmaz.

WRC’de sevilen şeyler bellidir: toz, toprak, çamur, kar… Pilotların bu dört şeyden de şikayet ettiği pek görülmemiştir ama konu suya gelince hepsinin yüzü buruşabilir.

Bir WRC otomobili ile suya dalma konusunda en unutulmaz örnekler 1996 Avustralya Rallisi’nde yaşanmıştı. Şampiyonluk için çekişen iki pilot Colin McRae ve Carlos Sainz derin suları geçmeyi başaramayınca bu durum onlara şampiyonluk yolunda büyük bir darbe vurmuş ve 1996’da WRC şampiyonu Tommi Makinen olmuştu.

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, OTOMOBİL, OTOMOTİV, OTO, ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, MOTOR SPORLARI, MOTOR, ARABA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.