Avrupa Ralli Şampiyonası'nın ilk ayağı tamamlandı

Avrupa Ralli Şampiyonası'nın Portekiz'de düzenlenen ilk ayağında milli sporcu Murat Bostancı, 17'nci sırayı aldı.

Avrupa Ralli Şampiyonası'nın ilk ayağı tamamlandı Diğer Seriler

Avrupa Ralli Şampiyonası'nın (ERC) Portekiz'de düzenlenen ilk ayağı tamamlandı.

Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen şampiyonanın ilk ayağı Azorlar Rallisi, Portekiz'e bağlı Sao Miguel Adası'nda 16 etap üzerinden gerçekleştirildi.

Yardımcı pilotu Onur Vatansever ile Castrol Ford takımı adına yarışan milli sporcu Murat Bostancı, ilk iki gün yoldan çıkarak zaman kaybettiği müsabakayı 17'nci sırada tamamladı.

Aynı ekipte mücadele eden Buğra Banaz ise takım arkadaşı Burak Erdener ile birlikte gençler kategorisinde 5'inci oldu.

Portekizli Bruno Magalhaes, bitiş çizgisini rakiplerinin önünde geçerek Azorlar Rallisi'nde zafere ulaştı.

Öte yandan Murat Bostancı ve Onur Vatansever, yarış öncesi Anadolu Ajansının (AA) 97. kuruluş yılını kutladı. Ayrıca Castrol Ford araçlarının üzerinde AA logosuna yer verildi.

Avrupa Ralli Şampiyonası'nın 2. ayağı, 4-6 Mayıs'ta Kanarya Adaları'nda düzenlenecek.

AA. İSTANBUL, Muhabir: Mutlu Demirtaştan

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, OTOMOBİL, OTOMOTİV, OTO, ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, MOTOR SPORLARI, MOTOR, ARABA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.