Grosjean gidişattan memnun

Haas pilotu Romain Grosjean, takımın göstermiş olduğu gelişimden memnun olduğunu ve bu şekilde devam etmeleri gerektiğini söyledi.

Grosjean gidişattan memnun Formula1

Geçen sezon herkesin beklentilerinin üstünde bir performans sergileyen Amerikan takımı, yeni sezona da güçlü bir başlangıç yapıp sıralama turlarında 6.sıranın sahibi olsa da yarışta yaşanılan dayanıklılık sorunundan dolayı puan alamamışlardı.

Avustralya’daki gidişattan sonuca rağmen memnun olduğunu dile getiren Fransız pilot şu açıklamalarda bulundu.

“Öndeki 3 takım çok hızlı, ama orta grup yaklaşık yarım saniye içinde sıralanıyor.

“Şu an biz de bu grubun önlerindeyiz ve bu şekilde de devam etmek istiyoruz. Geçen sezona göre daha tecrübeli bir kadroyla çalıştığımız için her şey biraz daha kolay oluyor.

“Ferrari ile olan yardımlaşmamız da bize çok katkı sağladı. Muhtemelen onlar olmasaydı buralarda olamazdık. Çin Gp’sinde de elimizden geleni yaparak bu sefer güzel hızımızı puana çevirmek istiyoruz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.