WRC Fransa Rallisi’nde bizi neler bekliyor!

WRC’de sezonun dördüncü durağı Fransa. Zorluğuyla nam salan ralliden detaylar neler.

WRC Fransa Rallisi’nde bizi neler bekliyor! Diğer Seriler

Fransa Rallisi'ni canlı ve özel yayınlarla hafta sonu boyunca Red Bull TV'den takip edebilirsiniz.

Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun dördüncü durağı Korsika olacak. Fransa Rallisi’ne ev sahipliği yapacak adada hazırlıklar çoktan tamamlandı.

Bizi yılın en zorlu rallilerinden biri bekliyor.

Uzun virajları ve zorlayıcı rampaları ile nam salan bu sezonun ilk asfalt rallisini farklı kılan özellikleri beş maddede sıraladık.

Play

Seyirciler için tam bir şölen

Fransa rallisi seyircilerin en fazla rağbet gösterdiği duraklardan biri.

Bunda hiç şüphesiz kendi pilotlarını izlemek isteyen yerel halkın büyük bir payı var.

Bununla birlikte özellikle yarışları izlemenin çok daha kolay olduğu ufak tepelede izleyiciler günlerini piknik ve motorsporları ile geçirebiliyor.

Düz yolları ve az dağlık olması nedeniyle belki de en iyi manzaraya sahip, eh bu da doğal olarak seyirci sayısını artırıyor.

Co-pilotlar zorlanacak

Fransa rallisi co-pilotlar için sezonun en zorlu yarışı olabilir.

O kadar zorlayıcı virajlara bir de son anda fark edilen tümsek ve diğer sorunlar eklenince co-pilotların güvenli bir yarış için tuttukları hız notu listesi kabardıkça kabarabiliyor.

Bu yarışın meşhur bir tanımı da var: 10.000 dönemeçli ralli. Ama Ogier şöyle diyor: Eğer saymaya kalkarsanız 10.000’den bile fazla çıkma ihtimali var.

Efsaneler kendi evinde

Fransa Rallisi son 15 yılda genelde şampiyonların ev yarışına dönüştü. İlk önce efsane Sebastien Loeb daha sonra ise adaşı ve veliahtı Sebastien Ogier WRC’yi domine etti.

Ve Fransız pilotlar şu an için en fazla WRC kazanan isimler sıralamasında Fransa’yı en üstte tutmayı sürdürüyor. Bakalım Ogier bu yıl kendi ülkesinde zafere ulaşabilecek mi?

Heyecan yine Red Bull TV’de yaşanacak

Bu sezon WRC’de heyecana daha önce hiç olmadığı kadar yakınız. 

Red Bull TVaksiyonun tüm detaylarını özel ve canlı yayınlarla izleyici ile buluşturmaya devam ediyor.

Bu hafta sonu da değişen bir şey yok, Fransa Rallisi’nde olan biten her şey yine bir tık uzağınızda olacak.

Özellikle cumartesi TSİ 16:50'de canlı yayınlanacak Super Stage'i sakın kaçırmayın deriz.

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, OTOMOBİL, OTOMOTİV, OTO, ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, MOTOR SPORLARI, MOTOR, ARABA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.