Grosjean: Her şey iyi görünüyordu, ama sonunu getiremedim

Haas pilotu Romain Grosjean, bugün araçta her şeyin iyi gittiğini, ama her şeyi bir araya getirip güzel bir tur atamadığını söyledi.

Grosjean: Her şey iyi görünüyordu, ama sonunu getiremedim Formula1

İlk hakkında kötü bir derece yaptığını ve sonrasında toparlamaya çalışırken çıkan sarı bayrakların her şeyin sonunu getirdiğini ifade eden Fransız pilot, yarın işlerin biraz daha zor olacağını, bu yüzden yağmurun şanslarını arttırabileceğini ifade etti.

Sıralama turlarından sonra açıklamalarda bulunan Grosjean şöyle konuştu.

“İlk turumda her şey iyi giderken birden nedenini anlamadığım bir sebepten ötürü spin attım. Bununla ilgili gaza çok yüklenip yüklenmediğimize bakmamız gerekiyor.

“İkinci turumda oldukça iyi gidiyordum. Çok büyük ihtimalle Q2’ye çıkabilecek bir derecem vardı, ama Antonio’nun kazasından dolayı bu zamanı sonlandıramadım ve Q1’de elenmiş oldum.

“Yarın oldukça uzun bir yarış olmasını bekliyorum. Yağmur da yağarsa her şey çok karışık bir hal alabilir. Lastik kullanımına dikkat edebilirsek puan için bir şansımız olabilir.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.