Grosjean: Bir günde çok iyi bir iş yaptık

Haas pilotu Romain Grosjean aracın antremanlarda çok kötü bir performans sergilemesine rağmen sorunları kısa sürede çözdüklerini ve güzel bir sıralama seansı geçirdiklerini söyledi.

Grosjean: Bir günde çok iyi bir iş yaptık Formula1

Son antremanlarda kaza yapan ve kırmızı bayraklara sebep olarak seansı erken noktalamak zorunda kalan Fransız pilot, sıralama turlarında aracı iyi bir hale getirdiklerini ve bu sayede 9.sıranın sahibi olduğunu ifade etti.

Sıralama turlarının ardından basına mensuplarına açıklamalarda bulunan Grosjean şöyle konuştu.

“İşleri bir anda tersine çevirdiğimiz için çok mutluyum.

“Haftaya sorunlarla başladık ve bu biraz moralimizi bozdu, ama garajdakiler harika bir iş yaptı ve aracı bugün için en hazır hale getirdi.

“Yarışa başlamak için güzel bir yerdeyiz. Q1’den itibaren aracın güzel bir performansı vardı ve denge konusunda da gayet iyi durumdaydı.

“Geçen seneki yarışta da 9.sırada start alıp damalı bayrağı 5.sırada görmüştük. Uzun bir yarış olacak ve her şey mümkün. Umarım tekrar bu başarıyı tekrarlayabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.