Massa: Schumacher’den öğrendiklerimi Stroll’e aktarıyorum

Felipe Massa, zamanında Ferrari’de yarışırken Michael Schumacher’in kendisine öğrettiklerini genç takım arkadaşı Lance Stroll’e aktardığını söyledi.

Massa: Schumacher’den öğrendiklerimi Stroll’e aktarıyorum Formula1

2016 sonunda emeklilik kararı alan Brezilyalı pilot, sonrasında Bottas’ın Mercedes’e geçmesiyle birlikte takıma geri dönmüş ve genç pilot Stroll ile takım arkadaşı olmuştu.

18 yaşındaki pilot geride kalan üç yarışta sadece 52 tur atabilirken, kariyerine şanssız bir başlangıç yaptı.

Takım arkadaşı hakkında açıklamalarda bulunan Massa şöyle konuştu.

“Piste çıktıktan sonra turunu değerlendirirken bazı virajlarda vakit kaybettiğini görüyoruz ve nerede neleri yapması gerektiğini söylüyorum. Ona yardım etmekten dolayı mutluyum.

“Valtteri ile de çok iyi bir ilişkimiz vardı. O da takıma geldiğinde çok gençti ve birbirimizle paylaştığımız bilgilerden sonra iyi bir seviyeye geldi. Benim adıma bilgi paylaşmak hiçbir zaman sorun olmadı. Bundan mutluluk duyuyorum.

“Stroll’ün şu an için biraz daha fazla yardımı var, ama sorun değil. Zamanla çok daha iyi bir duruma gelecek ve ben de bu gelişimin parçası olmaktan memnunum.

“Zamanında Michael de bana çok şey öğretti. Bildiğim şeylerin birçoğu onun sayesinde oldu ve ben de onun mirasını sürdürmek istiyorum. Michael’e sürekli sorular sorardım, tabii her zaman bedavaya cevap vermezdi, ama her seferinde bana yardımcı olurdu.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.