Alonso: Sinirimi bozan sadece kaçan puanlar değil

Kanada Gp’sinde bitime 2 tur kala puan barajından yer alan Fernando Alonso, motor sorunu nedeniyle yarış dışında kalmış ve bir kez daha yarış hafta sonundan hayal kırıklığı ile ayrılmıştı.

Alonso: Sinirimi bozan sadece kaçan puanlar değil Formula1

Yarış dışı kalmasının ardından tribünlere giden ve seyircilerle vakit geçiren İspanyol pilot, artık bu tarz olayların normal olduğunu, ama birçok yönden sinirlendiğini de ekledi.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Yarışın bitmesine birkaç tur kala puan barajındaydım, ama sonrasında bir kez daha motor sorunuyla yarış dışı kaldım. Tabii ki sinirliyim, ama bu artık sadece kaçan puanlar yüzünden değil.

“Ben pilot olarak her zaman elimden gelenin en iyisini yapıyorum. Takımdaki herkes çok sıkı çalışıyor, gece gündüz fabrikadalar ve benim gibi onlar da güzel bir sonuç bekliyorlar. Onları da hayal kırıklığı yaşaması da beni çok üzüyor.

“Şasimiz oldukça kuvvetli. Özellikle virajlarda çok iyiyiz, ama uzun düzlüklerde rakiplerimizi arkamızda tutmak için hiç şansımız olmuyor. Bu da birçok açıdan zor bir durum.

“Kanada’da çok büyük bir destek görüyorum. Bu yüzden yarış dışı kaldıktan sonra beni desteklemeye gelenlere hiç değilse böyle bir anı yaşatmak istedim. Onları güzel bir sonuçla mutlu etmek isterdim, ama elimden anca bu kadarı geldi.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.