Helmut Marko da Vettel’e hak verdi

Helmut Marko Bakü Gp’sinde yaşananların ardından Vettel’in verdiği tepkinin biraz abartı olduğunu, ama haksız da olmadığını savundu.

Helmut Marko da Vettel’e hak verdi Formula1

Hamilton güvenlik aracı arkasında konvoyu iyice yavaşlatmış ve Vettel’in kendisine çarpmasına neden olmuştu. Olayın ardından sinirlenen Vettel de İngiliz pilotun yanına gelerek çarpmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Marko şöyle konuştu.

“Vettel bir an için sinirlerine hakim olamadı ve yapmaması gereken bir şeyi yaptı.

“Yine de olaya geniş açıdan bakmak gerekiyor. Hamilton Vettel üzerinde bir fren testi yaptı ve bunun cezalandırılması gerekiyordu. 

“Olayın ardından Sebastian çok sinirlendi ve kendince intikamını aldı. Sonrasında Lewis’in kafalığında ortaya çıkan sorunla geriye düşmesi de adaletin yerini bulması olarak değerlendirilebilir.

“Bu konuyla ilgili belki de mutlu olmalıyız. En azından pist üstünde yarışan pilotların da duyguları olan insanlar olduğunu ve makine olmadıklarını görmüş olduk.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.