Hasegawa: Avusturya’da yeni motorla yarışacağız

Yusuke Hasegawa Bakü’de yaptıkları denemenin ardından yeni motorun testleri geçtiğini ve Avusturya’da iki pilotun da bu motorla piste çıkacağını söyledi.

Hasegawa: Avusturya’da yeni motorla yarışacağız Formula1

Bakü Gp’sinde son sıralardan başlayan McLaren-Honda pilotlarından Fernando Alonso, bir ara 5.sıraya kadar yükseldiği yarışta damalı bayrağı 9.sırada geçerek takımına bu sezonki ilk puanlarını kazandırmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hasegawa şöyle konuştu.

“Bir sonraki yarış olan Avusturya Gp’sine güncelleştirilmiş motorla çıkacağız. Azerbaycan’da yaptığımız denemeler olumlu sonuçlar verdi ve bundan dolayı mutluyuz.

“Bu süre zarfında Avusturya Gp’sine kadar motorumuzu geliştirmeye ve öndekilerle aradaki farkı kapatmaya devam edeceğiz.

“Son yarışta aldığımız puanlar bize çok büyük bir moral oldu ve artık takımdakiler daha özverili çalışıyor. Umarım bu güzel bir serinin başlangıcı olur.

“Avusturya bizi kısmen zorlayabilecek bir yarış, ama elimizden geleni yaparak başarılı olmaya çalışacağız.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.