Lowe: Massa yarışı kazanabilirdi

Paddy Lowe, Felipe Massa’nın Azerbaycan Gp’sinde sorun yaşamaması durumunda yarışı kazanabileceğine inandığını ifade etti.

Lowe: Massa yarışı kazanabilirdi Formula1

Kırmızı bayrak kaldırıldığı sırada yarışı 3.sırada götüren Brezilyalı pilot, aracında yaşadığı sorundan dolayı rakiplerinin gerisine düşmüş ve sonunda da yarıştan çekilmek zorunda kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Lowe şöyle konuştu.

“Felipe yarışın yeniden başlamasıyla birlikte bir kanat sorunu yaşadı ve hızını kaybetti. Açıkçası bu olay olmasaydı yarışı kazanabilirdi.

“Öndekiler aradan çıkınca Felipe sahip olduğu hızla sorunsuz şekilde kazanabilirdi, ama olmadı. Lance ise muhteşem ve hatasız bir sürüşle podyuma çıkmayı başardı.

“2.olmak için büyük bir şansı vardı, ama Mercedes pilotuna özellikle düzlüklerde karşı koymak çok zordu ve damalı bayrağa metreler kala geçilmekten kurtulamadı. Yine de onunla gurur duyuyoruz.

“Şimdi Avusturya’ya gideceğiz ve orada da rekabetçi olmayı bekliyoruz. İki araçla birden güzel bir sonuç alıp ön grupla arayı kapatmaya çalışacağız.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.