Ericsson: 10.sıradan vazgeçmek istemedim

Marcus Ericsson Bakü’de günün son puanını takım arkadaşına kaptırmanın kendisine biraz acı verdiğini dile getirdi.

Ericsson: 10.sıradan vazgeçmek istemedim Formula1

Son olarak İtalya 2015’te puan alan İsveçli pilot, Bakü’de buna tekrar çok yaklaşmış, ama yarışı Pascal Wehrlein’ın hemen arkasında 11.sırada noktalamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ericsson şöyle konuştu.

“Bakü’de son puanı Wehrlein’a kaptırmanın biraz acı verici olduğunu söylemem gerekiyor. Son aldığım puanın üstünden çok uzun bir vakit geçti ve bu yüzden üzerimde bir bakı hissediyorum.

“Takım Pascal’ın daha hızlı olduğunu ve ona yol vermem gerektiğini söyledi. Bu olaydan sonra onunla aynı tempoyu tutturduk, ama ona atak yapacak kadar yaklaşamadım ve puanı kaçırdım.

“Benim için puan alamamak her ne kadar acı verici olsa da takım olarak güzel bir afta sonu geçirdiğimiz için mutluyuz. Şimdi Avusturya’da da aynısını yapmaya çalışacağız. Umarım bu sefer benim zamanım olur.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.