Milli sporcularımız Fransa ve Hollanda’ya gidiyor

Ülkemizi Avrupa pistlerinde başarı ile temsil eden milli sporcularımız Porsche Cup serilerinde mücadele etmek üzere Fransa ve Hollanda'ya gidiyor.

Milli sporcularımız Fransa ve Hollanda’ya gidiyor Diğer Seriler

Ülkemizi Avrupa pistlerinde başarı ile temsil eden milli sporcularımız Porsche Cup serilerinde mücadele etmek üzere Fransa ve Hollanda'ya gidiyor.

Toksport WRT pilotları Ayhancan Güven ve Ümit Ülkü Porsche Carrera Cup Fransa 3. yarışı için Dijon pistinde,  GO Motorsport pilotları Cenk Ceyişakar, Cengiz Oğuzhan ve Yadel Oskan da Porsche GT3 Cup Challenge Benelux 5. yarışı için Hollanda Zandvoort pistinde mücadele edecekler.

01 Temmuz Cumartesi ilk yarışın sıralama turları ve 1. yarış, 02 Temmuz Pazar ikinci yarışın sıralama turları ile 2. yarış gerçekleştirilecek.

Bu yarış öncesinde Ayhancan Güven, Carrera Cup Fransa genel klasmanında 20 sporcu arasında 6. ve çaylaklar (rookies) klasmanında ise 1. sırada yer alıyor.  

Sporcularımıza başarılar diliyoruz.

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, OTOMOBİL, OTOMOTİV, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, MOTOR SPORLARI, MOTOR, WEC, FIA,

 

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.