Hasegawa: 2018’de daha güçlü olacağız

Honda patronu Yusuke Hasegawa, Japon üreticinin artık sonunda rekabetçi olmaya başladığını ve 2018’de daha güçlü olacaklarını ifade etti.

Hasegawa: 2018’de daha güçlü olacağız Formula1

Sezona çok kötü bir başlangıç yapan ve neredeyse her yarış bir pilotu yolda bırakan Honda motoru Bakü’de güzel bir iş çıkarmış ve Fernando Alonso 18.sırada başladığı yarışta takımına sezonun ilk puanlarını kazandırmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hasegawa şöyle konuştu.

“Bakü’de pistin karakteristiğinden dolayı çok geride kalacağımızı düşünüyorduk ve puan almanın çok gerçekçi olmadığını kanaatindeydik.

“Fernando’nun aracında yeni motorla ilgili bazı çalışmalar yaptık ve bunların işe yaradığını gördük. Şimdi Avusturya’da tamamen yeni bir motorla yarışacağız.

“Doğru yolda ilerliyoruz, ama hala diğer üreticilerin olduğu noktaya gelemedik. Yine de işlerin iyi gittiğini söylemeliyim. 2018’de daha güçlü olacağız.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.