Toksport WRT, Çanakkale’de podyum hedefliyor!

Toksport WRT, hem Türkiye Ralli Şampiyonası hem de Balkan Ralli Kupası’na puan veren Rally Troia’da start almaya hazırlanıyor.

Toksport WRT, Çanakkale’de podyum hedefliyor! Diğer Seriler

    

Kurulduğu ilk günden bu yana, birçok motorsporları organizasyonunda global anlamda Türkiye'yi temsil eden ve önemli başarılarla iddiasını ortaya koyan Toksport WRT,  hem Türkiye Ralli Şampiyonası hem de Balkan Ralli Kupası’na puan veren  Rally Troia’da start almaya hazırlanıyor.

Şampiyonanın ilk yarışı olan Ege Rallisi’ni kazanarak sezona zaferle başlayan Toksport WRT pilotları Orhan Avcıoğlu ve Burçin Korkmaz, Çanakkale’de düzenlenecek Rally Troia’da podyum hedefliyor.

Toksport WRT’nin Türkiye Ralli Şampiyonası’nda mücadele eden ikinci ekibi Menderes Okur-Ufuk Ulucak ikilisi ise Mitsubishi Evo9 otomobilleri ile Grup N sınıfında podyum mücadelesi verecekler.

Ege Rallisi’nde yüksek bir performans ortaya koyarak rakiplerini geride bırakan Toksport WRT pilotları Orhan Avcıoğlu ve Burçin Korkmaz, Türkiye Ralli Şampiyonası’ndaki iddiasını sürdürmek üzere Çanakkale’de düzenlenecek olan Rally Troia için hazırlıklarını tamamladı.

Sezona iyi bir başlangıç yapan Orhan Avcıoğlu- Burçin Korkmaz ikilisi, şampiyonanın üçüncü ayağı Rally Troia’da podyum hedefliyor. Toksport WRT pilotlarından Orhan Avcıoğlu, “Rally Troia, Türkiye Şampiyonası ve Balkan Ralli Kupası programlarımız için önemli bir yarış.

Toksport WRT olarak haftabaşında test yaparak yarışa hazırlandık. Hedefimiz yarışı podyumda bitirmek”dedi.

Toksport WRT’nin Türkiye Ralli Şampiyonası’nda mücadele eden diğer ekibi Menderes Okur - Ufuk Ulucak ikilisi ise Mitsubishi Evo9 otomobilleri ile Grup N sınıfında podyum mücadelesi verecekler.

Aynı zamanda, Avrupa Ralli Kupası kapsamındaki Balkan Ralli Kupası'nın da 4. yarışı olan Uluslararası Rally Troia, 30 Haziran - 02 Temmuz tarihlerinde Çanakkale'de gerçekleştirilecek.

Bulgaristan, Romanya ve Gürcistan’dan da sporcuların katılımına sahne olacak organizasyon, Türkiye Ralli Şampiyonası ve Bulgaristan Ralli Şampiyonası'na puan verecek.

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, OTOMOBİL, OTOMOTİV, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, MOTOR SPORLARI, MOTOR, WEC, FIA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.